4. - 7. 5. 2020

Vítám vás v novém měsíci, měsíci lásky a rozkvětu. Doufejme, že k rozkvětu dojde i u naší vlády a budeme konečně obeznámeni s přesnými podmínkami pro plánované otevření škol. Jakmile budou nějaké informace, určitě vám dám vědět já nebo vedení školy prostřednictvím bakalářů.

Přeji vám krásný týden a užijte si v pátek 8. května svátek "Den vítězství" a v neděli 10. května nezapomeňte popřát maminkám ke dni matek.                                                                                 Luděk Kovář

Moudro pro tento týden:

Online setkání v tomto týdnu:

V pondělí 4. 5. 2020 11:00 - 12:00 proběhne online třídnická hodina.

Před 11 hodinou vám na email a do bakalářů přijde odkaz na přihlášení.

Ve čtvrtek 7. 5. 2020 11:00 - 12:00 proběhne online hodina matematiky na téma: Matematické předpony.

Před 11 hodinou vám na email a do bakalářů přijde odkaz na přihlášení.

Pravidla pro online setkání, která jsme domluvili na minulé hodině:

• Na online setkání chodíme včas.
  • Po přihlášení a pozdravení si vypneme mikrofon.
  • Respektujeme se navzájem.
  • Mluví pouze jeden a ostatní ho poslouchají.
  • Dáváme prostor všem. Při mluvení se střídáme, nemluví opakovaně pouze jeden.
  • Nepíšeme do chatu zprávy pro ostatní, neposíláme žádné odkazy apod.
  • Chat slouží pro přihlášení se o slovo.

V projektech na doma je nová sekce Vaše nápady na projekty. Koukněte se, co pro vás vymysleli vaši spolužáci.

ČJ, MA, VL, PŘV, AJ

ČJ:

PS str. 16 (Druhy zájmen najdete v uč. na str. 96 - 100. Je potřeba se naučit druhy zájmen a umě t jednotlivá zájmena zařadit.)

PS str. 33

Protože v neděli bude den matek, nauč se recitovat báseň od Jaroslava Seiferta. Až budeš báseň umět, odrecituj ji v neděli mamince (můžeš i s pomocí textu) a dej ji nějaký pěkný dárek pro radost (tady je pár nápadů). Popros maminku, aby tě u recitování natočila na mobil a pošlete mi video na whatsapp nebo mailem.

Uč. str. 85/8

Uč. str. 86/19, 20

Uč. str. 87/22

Uč. str. 91/20

PŘV

Projít si učebnici str. 86 - 89 kapitola: Vidím vás, slyším vás..., a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly na konci kapitoly (str. 89).

VL:

Projít si učebnici str. 36 - 38 kapitola: Směřujeme k samostatnosti, a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly (Zapište si a naučte se) na konci kapitoly.

Doporučuji si k práci pustit na youtube videa: Dějiny udatného českého národa díl 93 - 95

AJ Košťál

- slovíčka 5A: přepiš si, co ještě neznáš z pracovního sešitu do slovníčku

- učebnice 52/3a: připomeň si předložky místa podle obrázků; 53/3b: napiš, kde je méďa Edward celými větami do sešitu

- pracovní sešit 42/1, 2, 3; 43/5, 7

- rozhlédni se po svém pokoji a v duchu či nahlas si zkus popsat 10 věcí, které tam vidíš, a říct, kde jsou

- klíč k řešení v Bakalářích

AJ Chrenková

AJ Štefaňáková

1) Rozšiřování slovní zásoby - Kids Vocabulary: Toys, Weather, School viz GC a web.

2) Spoken English - poslech a mluvená angličtina, konverzujeme s podporou paní učitelky (Daily Routine, Animals, Films, Music), viz GC a web.

3) Review - pracujeme s učebnicí do str. 50. V prac.sešitě už jsme už téměř v závěru PS, v květnu a červnu budeme pracovat více proto s učebnicí. Zadání viz GC a web.

4) Conversation Dialogues/Simple English - pí učitelka připraví výukové video k procvičení každodenní konverzace a linguistic issues (tvarů TO BE, zájmen, záporu, otázek, stažených tvarů), viz GC a web.

!!! Google Classroom je nepovinný, je určený na cvičení a konzultace, ale doporučuji účastnit se: kód: ln76bkn

Žáci bez stabilního připojení k internetu najdou uvedenou látku ke studiu v učebnici a pracují s podporou p. učitelky individuálně (na vyžádání sdělím čísla stran v učebnici a PS).

Konzultace: přes Bakaláře (Žákovskou knížku), Messenger, Google Classroom, nebo mailem či telefonicky nebo přes individuální Meet. Dostupná jsem každý den včetně víkendů.

Termín dodání úkolů a zvládnutí učiva: 11.5.20 (kdo potřebuje více času, kontaktuje mě).

Zadání úkolu najdete na: GC a https://stefanakova.webnode.cz/a5-a-b-c-anglictina/

AJ Havel (výměna za zastupujícího učitele Mončeka)

Hello to all,

Od tohoto týdne budu AJ ve Vaší skupině namísto zastupujícího pana učitele Mončeka učit já.

Na úvod tedy něco málo k organizaci:

Od příště už budete mít zadání k dispozici včas.

Rád bych zařadil on-line lekce(pokud bude zájem), nicméně musím vyřešit nějaké technické překážky, takže spíše až příští týden.

Chtěl bych Vás poprosit o informaci, zda-li jste v poslední době pracovali s učebnicí(pracovním sešitem) a popřípadě na jaké straně se v nich nacházíte. Děkuji

V případě jakýchkoliv dotazů mi neváhejte napsat email na:

jiri.havel@zstaborska.cz

Děkuji za pochopení,

Jiří Havel

Práce na tento týden(4. - 7. 5.) bude tedy následující:

Zkusíme trochu procvičit přítomný čas prostý(PRESENT SIMPLE)

a to následujícím cvičením:

kdo si troufne na těžší verzi, klikne sem:

Enjoy ;)

S pozdravem Luděk Kovář