12. - 20. 3. 2020

ČJ:

PS. str. 5 - 7 (str. 7/1a slohové cvičení - sepsat osnovu příběhu na papírek a vložit do PS.)

Práce, která bude z ČJ hodnocena:

Na stránkách

jsou v pravém sloupci dvě kategorie (procvičování a zkoušení). Na procvičování je možné probrané jevy zopakovat. V kategorii ZKOUŠENÍ si projde každý žák všech 5 odkazů (pád, číslo, rod, vzor, pár - rod - vzor), vybere si obtížnost (1 - 5), na kterou si troufne (samozřejmě předpokládám, že si silní žáci nebudou volit nejjednodušší obtížnost, ale zvolí si obtížnost odpovídající jejich schopnostem, což si prověří v úlohách v kategorii procvičení. Po ukončení "testu" zadá žák emailovou adresu ludek.kovar@zstaborska.cz, na kterou se mají výsledky odeslat.

ČT:

Počítám, že bude uzavření škol až do konce března. Žák za tuto dobu dočte jednu knihu dle vlastního výběru a vytvoří na papír zápis do čtenářského deníku. Neb čtenářské deníky mám u sebe, papír do sešitu poté vložíme/vlepíme.

MA:

Práci z matematiky žáci vypracovávají do sešitu (prosím, aby práce byla v logickém sledu, cvičení označeny podle učebnice a jednotlivá cvičení vypracována pod sebe, ne vedle sebe, na přeskáčku apod., děkuji, velmi mi tím usnadníte práci s výsledky po návratu do školy).

Uč. str. 71/17, 18, 20, 21, 22

Uč. str. 72/2, 3, 4 - tyto úlohy si vyzkoušejte, nejjednodušší práce je, pokud si ciferník zakreslíte (nebo jakýkoliv najdete na internetu a vytisknete) a budete pohyb ručičky zaznamenávat do něj.

Uč. str. 76/1, 2, 4, 5, 6 - (rovnice ve cvičení 4 patří vždy dvě k sobě, tudíž podmínky platí pro obě rovnice. Jedná se o soustavu dvou rovnic).

Práce, která bude z MA hodnocena:

Uč. str. 98/15, 16, 19, 20 - Úlohy prosím vypracovat na bílý papír a v případě možností vyfotit/ naskenovat a poslat na email/na whatsapp. Pokud takovou možnost nemáte, donesete až do školy.

PŘV:

Projít si učebnici str. 68 - 69 kapitola: Člověk - živočich na zemi, a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly na konci kapitoly.

Projít si učebnici str. 70 - 73 kapitola: Lidské tělo potřebuje oporu, a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly na konci kapitoly.

Projít si učebnici str. 74 - 75 kapitola: Každý z nás je svalovec, a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly na konci kapitoly.

Pokud vás bude k jednotlivým kapitolám cokoliv zajímat, pište si své otázky, rád si o nich s vámi budu povídat a hledat na ně odpovědi.

Práce, která bude z PŘV hodnocena:

PS. str. 30/1 (v kapitole Lidské tělo potřebuje oporu) a 31/2 - zkuste si obě cvičení vypracovat bez opory učebnice, sešitu a jiných zdrojů.

VL:

Projít si učebnici str. 17- 18 kapitola: Světlo rozumu (druhá polovina 18. století), a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly (Zapište si a naučte se) na konci kapitoly.

Projít si učebnici str. 19 - 21 kapitola: Život na vesnici (18. století), a do sešitu (nebo na papír) vypracovat Otázky a úkoly (Zapište si a naučte se) na konci kapitoly.

Doporučuji si k práci pustit na youtube videa: Dějiny udatného českého národa díl 74, 75, 76, 77 a 78

Práce, která bude z VL hodnocena:

Odpovědi na otázky a úkoly budou hodnoceny za vypracování z každé kapitoly. Samozřejmě pracujte s učebnicí nebo dalšími zdroji. PS. str. 8/3

TV:

Platí zadání od pana učitele Brázdy i pro chlapce, akorát ti práci posílají na adresu ludek.kovar@zstaborska.cz

HV:

Posílám odkaz na tabulku:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Pdt7P6qLwBIxliXEpCFwxwahPVseGlPfNgBRma1t31c/ edit?usp=sharing

kde si vyberete referát na hudebního skladatele.

Žák vytvoří plakát o hudebním skladateli:

• Rozměr plakátu je A3

• Výrazný nadpis

• Podíl obrázků a textu cca 50:50 (polovina texty, polovina obrázky). Texty není potřeba psát nijak dlouhé.

• Texty možné tisknout nebo psát ručně, obrázky je možné malovat nebo také tisknout

• Informace o skladateli:

◦ Kdy žil (letopočet) a kde.

◦ Jeho stěžejní a nejznámější díla.

◦ Zajímavosti z jeho života.

◦ Čím tě tento hudební skladatel zaujal. Napiš vlastní názor na tohoto skladatele.

◦ Na práci budou v rámečku dole uvedeny zdroje, ze kterých žák čerpal (knihy i internetové stránky (u nich přesný odkaz).

Referát zaslat do pátku 27. 3. 2020 (v datu není chyba, na práci mají ještě o týden déle) na adresu ludek.kovar@zstaborska.cz