Milí rodiče, vedete si výborně. Děkuji za veškerou spolupráci! Společně to zvládneme. Luděk Kovář

Informace z třídních schůzek 11. 5. 2020

Vážení rodiče,

pokusím se zformulovat všechny informace, které jsem předával na online třídních schůzkách, k otevření škol od 25. 5. 2020.

Organizace práce ve škole od 25. 5. 2020:

• Stále bude probíhat distanční výuka tak, jako probíhala do teď. Každou neděli bude zadáno učivo na třídních stránkách.
  • Ve škole se bude jednat více méně o dozor a pomoc se zadaným učivem. Nic navíc se probírat nebude, tudíž žáci, kteří zůstanou doma, o nic nepřijdou.
  • Budou vytvořeny 15členné skupiny, které budou neměnné! (je možné skupinu opustit, není možné do skupiny přijmout nového žáka)
  • Pokud se rozhodnete žáka do školy poslat, je potřeba o tom informovat školu (mail vedení škole nebo mě) a to do 18. 5. 2020. Pokud se zákonný zástupce do té doby nevyjádří, počítá se, že žák do školy nenastupuje.
  • My jsme se dohodli, že se do pátku 15. 5. 2020 zapíšete do této tabulky:
  • Pokud by se ze třídy přihlásilo více než 15 žáků, není zaručeno, že budou ve skupině se svými spolužáky či s třídním učitelem.
  • Pedagogický dohled nad žáky budou vykonávat převážně prvostupňoví učitelé nebo druhostupňoví učitelé, kteří nejsou třídními či asistenti pedagoga.
  • Bude vytvořen přesný harmonogram, kdy která skupina nastupuje do školy a kdy ze školy odchází.
  • Skupina se vždy ve stanovený čas sejde před školou, kde si je vyzvedne přidělený pedagogický pracovník. Ve stanovený čas je zase před školou vypustí.
  • Dopolední blok (odpolední blok "družina" se 5. ročníků netýká) se předpokládá, že bude trvat nejdéle do 14:00
  • Školní jídelna bude v provozu. Do jídelny budou žáci chodit po daných skupinách.
  • Všude po škole budou dezinfekční prostředky.
  • Žák je povinen nosit do školy 2 roušky a jeden igelitový sáček na roušku.
  • Ve společných prostorách se žáci pohybují s rouškou, v uzavřeném prostoru jedné skupiny se mohou pohybovat bez roušky (při skupinové práci by roušku mít opět měli).
  • Při příchodu první den je potřeba donést čestné prohlášení (viz příloha mailu).

Důležité body:

Do pátku 15. 5. 2020 se zapsat do tabulky, zda žák do školy nastoupí a pokusíme se vytvořit společně 15člennou skupinu (pokud bude žáků více, vůbec to nevadí, ale nebude zajištěno, že budou ve skupině se svými spolužáky či třídním učitelem).

Do pondělí 18. 5. 2020 konečné vyjádření vedení školy nebo třídnímu učiteli, zda žák nastoupí či nikoliv.

Vše bude probíhat podle harmonogramu, který na základě počtu přihlášených žáků vytvoří vedení školy.

Při příchodu je nutné donést čestné prohlášení (s datem nástupu do školy). Je povinnost nosit do školy 2 roušky a igelitový sáček na roušky.

Další informace:

Kroužky pořádané školou už probíhat nebudou, peníze se budou vracet.

Nesmí probíhat výuka mimo areál školy (nejsou možné exkurze či výuka v parku). Tudíž se nebude konat ŠVP.

V termínu 9. 6. 2020 budou probíhat přijímací zkoušky na víceletá gymnázia pro žáky 5. ročníků.

Společná rozlučka, která je plánovaná na 13. 6. 2020, by měla proběhnout, protože se jedná o venkovní akci po poslední vlně uvolňování. Budete dále informováni.

Vím, že informací je na jednu stranu málo a na druhou stranu je to dosti chaotické. Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, pište nebo volejte. Vše se pokusím zodpovědět. Ve středu 13. 5. máme poradu s vedením školy, je možné, že budu vědět zase o něco více a informace bych předal.

Prosím, zapište se do tabulky, zda plánujete poslat své dítě do školy.

Děkuji za veškerou spolupráci a za to, jak to společně zvládáme. Přeji vám pohodové a klidné dny a těším se snad brzy na viděnou.

Luděk Kovář

Soubor - Čestné prohlášení zákonného zástupce

Manuál od MŠMT

Humor musí být, i kdyby na chleba nebylo...Když ale není na chleba, je to pěkně hloupá sranda. Tak aspoň trochu "pro pobavení" a shrnutí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - Jak mluvit s dětmi o koronaviru.

Mnohé z toho určitě znáte sami i vaše děti. Ale je to hezká forma pro děti i v podobě komiksu.